Alkomat RAPTOR AT-7000 kalibracja + Świadectwo Legalizacji

1 zdjęcie
89.00 PLN
ID #3905
Odsłon : 68 / Opublikowany 4 miesięcy temu

Kalibracja alkomatu AT-7000 RAPTOR marki AlcoForce wraz z certyfikatem adiustacji alkomatu.


Fachowcy z Promil-lab zadbają o to, żeby Twój alkomat zawsze był gotowy do prawidłowego badania.


Dowiedz się, co oznacza konieczność kalibracji alkomatu.


Kalibracja alkomatu jest niezbędna do jego prawidłowego działania.


Kupno alkomatu to pierwsza rzecz, jaką powinien zrobić odpowiedzialny kierowca, któremu zdarza się sięgać po alkohol. Na tym jednak jego powinności się nie kończą. Każdy producent określa właściwą dla danego urządzenia częstotliwość kalibracji, która wyrażona jest w ilości wykonanych badań lub odstępach czasu. Dlaczego?


Bardzo wrażliwy czujnik zmienia swoje parametry pracy.


Elementem, który umożliwia każdemu alkomatowi badanie trzeźwości jest jego sensor, który wykrywa alkohol w dostarczanym mu powietrzu. Jest on niezwykle delikatny i jego czułość zmienia się wraz z upływem czasu i każdym kolejnym badaniem. Oznacza to, że coraz bardziej odległe od rzeczywistości stają się dane, które dostarcza on elektronice alkomatu. Kalibracja polega na dostosowaniu jej ustawień do aktualnego stanu czujnika. Zabieg ten wymaga użycia specjalistycznego wyposażenia i umiejętności, jest więc zadaniem tylko dla wykwalifikowanego serwisanta. Jego zaniechanie uniemożliwia wykonywanie wiarygodnych badań trzeźwości. Warto więc o nim pamiętać, tym bardziej, że przedłuża żywotność urządzenia. Częstotliwość zależna jest od jakości konkretnego alkomatu. Te najtańsze, półprzewodnikowe, wymagają kalibracji co sto do trzystu pomiarów, niekiedy pięciuset, jednak nie rzadziej, niż raz na pół roku. Elektrochemiczne zaś można kalibrować raz na rok, chyba, że w tym czasie wykonamy więcej niż pięćset badań. Kalibracja alkomatu (https://www.promil-lab.pl/kalibracja-i-serwis-alkomatow/) jest konieczna także wówczas, gdy ewidentnie nie działa on prawidłowo.


 


PROMIL-LAB


FABRYCZNA 16H


53-609 WROCŁAW


 

Dodatkowe informacjeSłowa kuczowe: • raptor kalibracja serwis alkomat

Komentarze

Te ogłoszenie nie posiada jeszcze komentarzy
Anna
Niezarejestrowany użytkownik

Lokalizacja

Polska
Dolnośląskie
Wrocław
Wrocław
Uzyskaj wskazówki dojazdu
Anna
Kraj Polska
Województwo Dolnośląskie
Adres Wrocław
Typ Prywatny
Telefon 88990xxxx
Alkomat RAPTOR AT-7000 kalibracja + Świadectwo Legalizacji - 1/1
Alkomat RAPTOR AT-7000 kalibracja + Świadectwo Legalizacji
Kalibracja alkomatu AT-7000 RAPTOR marki AlcoForce wraz z certyfikatem adiustacji alkomatu. Fachowcy z Promil-lab zadbają o to, żeby Twój alkomat zawsze był gotowy do prawidłowego badania. Dowiedz się, co oznacza konieczność kalibracji alkomatu. Kalibracja alkomatu jest niezbędna do jego praw...
89.00 PLN